sobota, 27 lutego 2010

Narzuta z pasków cd.

Udało się!Narzuta przepikowana.Uuuuffff!Ponieważ jestem raczej niecierpliwa wzory wymyśliłam takie,które można pikować bez nanoszenia ich na patchwork za pomocą szablonów.Na pasach zszytych z pasków wypikowałam gałązkę,na której na przemian umieściłam kwiat i liście.I tak przez całą długość narzuty.Na jasnych pasach-kółka,takie jakby pawie oczka.Na bokach półkola .I to wszystko:)

Cztery serca

Maszynę wyczyściłam,naoliwiłam i dałam jej kilka dni wolnego :)Dziś przemówiłam do niej łagodnie,wyregulowałam ściegi i na początek przepikowałam sercowe poduszki .

poniedziałek, 22 lutego 2010

Pikuję

Słowo się rzekło-zaczęłam pikować narzutę.Jednak dziś nie był dobry dzień na pikowanie.Nie udało mi się dogadać z moją maszyną.Zrywała nitkę co kawałek,więc dałam jej na dziś spokój.


Zima na wsi

Zima na wsi niewątpliwie jest piękna.Oczywiście jak świeci słońce,na dworze lekki mróz,a drogi są przejezdne.Więc dziś kilka zdjęć z fantastycznego spaceru.Zuzia i Mikołaj jeszcze mają ferie,więc trzeba korzystać.

sobota, 20 lutego 2010

Narzuta z pasków

Prace nad narzutą z pasków postępują.Wykorzystałam tylko trzy z czterech gotowych pasów,bo całość okazała się za szeroka.Pozostały pas przyda się na poduszki.Kanapka już gotowa!

poniedziałek, 15 lutego 2010

niedziela, 14 lutego 2010

Pasek do paska....

Już dawno planowałam uszyć coś większego niż podkładka pod kubek ;).No i wczoraj zaczęłam.Nacięłam pasków,powstanie z nich narzuta.Ma konkretne przeznaczenie.Ponieważ nie mam zbyt wiele czasu na jej uszycie wzór wybrałam prosty.

Walentynkowe serca

Dziś Walentynki-Dzień Zakochanych.Z tej okazji mam kilka kolorowych serduszek.